Sıradaki içerik:

Arap Eşlerinden Kocalarının Keşke Türk Aktör Kıvanç Tatlıtuğ’a Benzese Yorumu

Arap Eşlerinden Kocalarının Keşke Türk Aktör Kıvanç Tatlıtuğ’a Benzese Yorumu

avatar

Hülya Sanerci

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Arap izleyiciler , Kuzeybatı Üniversitesi’nin Katar’daki Doha kampüsünde yardımcı doçent olan Miriam Berg’e göre, Türk pembe dizilerini izledikten sonra kocasının daha çok ünlü Türk aktör Kıvanç Tatlıtuğ gibi olmasını diliyor .

“Gümüş’ün [2008’de] yayınlanmasının ardından boşanma oranlarının nasıl arttığını gördük,” dedi Berg , oyuncu kadrosunda Tatlıtuğ’u içeren bir pembe diziye atıfta bulundu .

“Kadınlar eşlerinin daha çok Kıvanç Tatlıtuğ gibi olmasını istiyorlar” diye ekledi.

Berg, sadece dökümün değil, aynı zamanda Arap görüntüleyenleri çeken Türk şovlarının ortamları ve hikayeleri olduğunu söyledi.

“Şovdaki kadın ve erkek karakterler arasındaki çarpıcı aşk hikayeleri, Arap kadınların korunaklı dünyalarında bir pencere açtı. Eşlerinin [şovlarda] gördükleri gibi davranmalarını beklemeye başladıklarını da ekleyerek, “Türk” kelimesinin artık bölgedeki “romantik” kelimesiyle neredeyse eş anlamlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Şovlardaki güçlü kadınları tasvir eden kadın karakterlerin de Arap kadınlarının perspektifine bir şeyler kattığını ve tabuları kırmaya yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi.

Berg, izleyicilerin aynı evde yaşayan bir ailenin nesillerini görmekle de ilgili olduğunu söyledi.

Berg, bu gösterilerin Osmanlı zamanlarının Arap topraklarında baskı zamanları olduğu algısını kırmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Berg, “En azından Müslüman bir imparatorluktu” diyorlar.

Bu nedenle televizyon dizileri , turizme rakamları artıran Türkiye’nin en etkili yumuşak elektrikli el aletleri haline geldiğini söyledi.

“Ancak şovların başarısının aynı zamanda mali kazançlar elde etmek için Türkiye ile paralel ilerlediğini de unutmamalıyız” diye ekledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 7 Mart’ta Dubai merkezli pan-Arap yayın kuruluşu MBC’nin tüm Türk programlarını kanallarından kaldırma kararını patlattı. .”

Kurtulmuş, “O günler geride kaldı,” dedi Dışişleri Bakanlığı’nın bu sorunu çözmek için çalışacağını da sözlerine ekledi.

“Türk film endüstrisi önemli ölçüde büyüyor ve birçok insan dünyanın dört bir yanındaki Türk filmlerini izlemek istiyor” dedi.

Ulusalda 4 Mart’ta yayınlanan bir rapor, MBC’nin bir sonraki duyuruya kadar kanallarından “tüm Türk programlarını kaldırmak için talimatlar aldığını” ortaya koydu.

MBC’nin geçtiğimiz hafta hit Türk dramalarının aniden kaldırılması, öngörülebilir bir gelecek için devam edecek.

MBC Grubu sözcüsü Mazen Hayek, kararın arkasında kim olduğu veya şirketin içinden mi yoksa şirket içinden mi geldiği hakkında yorum yapmadı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.